مطالب پیشنهادی:

گردشگری فعالیت نسبتا پیچیده ایی است، که چندین بخش جامعه و اقتصاد را در بر می گیرد. این امر بدون برنامه‌ریزی ممکن است، باعث ایجاد صدمات ناخواسته و غیر منتظره‌ایی شود. با وجود رقابت شدید برای توسعه گردشگری در جامعه باید برنامه ریزی‌های مناسبی صورت بگیرد، تا بتوان به اهداف توسعه گردشگری دست یافت.

مهم ترین پیامد گردشگری، نتایج اقتصادی آن است، لذا در تمام کشورها سعی می‌شود، برای بهره‌مندی از اقتصاد قوی در برنامه‌های توسعه اقتصاد گردشگری جای مهمی قائل شوند، تا بتوانند براساس برنامه‌ریزی موجب جذب گردشگر شوند. جاذبه‌های گردشگری یک مقصد، تنها به ویزگی‌های طبیعی، ابنیه‌ها و صنایع دستی خلاصه نمی‌گردد. در واقع رویدادهایی که در یک منطقه گردشگری رخ می‌دهند، خود می توانند به عنوان منبع مهمی برای جذب گردشگران تلقی شوند. امروزه اهمیت برپایی نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌ها در توسعه اقتصاد جهانی روز به روز در حال افزایش است و این موضوع در معرفی مقصد گردشگری، تاثیرات بسزایی دارد. بررسي موانع، محدوديت‌ها و چالش‌هاي پيش‌روي توسعه گردشگري در کشور با رويکرد تحقق اهداف توسعه پايدار، شيوه‌هاي جذب سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي در توسعه گردشگري، بررسي نقش و جايگاه حوزه عمليات گردشگري در توسعه‌ آن، افزايش مشارکت بخش‌خصوصي، انجمن‌ها و سازمان‌هاي غيردولتي در توسعه گردشگري و اشاعه فرهنگ ايراني و اسلامي در جهان با استفاده از جذب توريست و جلب رضايتمندي آن‌ها، از عواملی هستند که سبب ترغیب شدن برگزاری همایش علمی- پژوهشی در حوزه اقتصاد گردشگری در سطح ملی شده است.

مهمترین هدف از برگزاری همایش برجسته ساختن تاثیرات مثبت اقتصاد داخلی و خارجی بر گردشگری کشور است و این امر موجب شناسایی عوامل موثر بر جذب سرمایه گذاران، پیگیری نقاط قوت و ضعف اقتصاد گردشگری می‌شود.

اولین همایش ملی اقتصاد گردشگری در استان لرستان، شهرستان خرم آباد، در تاریخ 15 و 16 اردیبهشت ماه 1400 برگزار می شود

[ مدیر سایت ]

زینب حاجری
کارشناس مدیریت جهانگردی
کارشناس ارشد جغرافیای طبیعی
نائب رئیس شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول آموزش دوره های کوتاه مدت گردشگری شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول تولید محتوای شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول دبیر خانه همایش علمی اقتصاد گردشگری در سطح ملی

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *